Powered by Blogger.

52 põhjust vihata minu isa (minu kokkuvõte raamatust)

                                                        52 põhjust vihata minu isaNii alustame... raamatu pealkiri on 52 põhjust vihata minu isa, autoriks on Jessica Brody. 

Eelnevalt olen seda raamatut käes hoidnud, see oli nimelt raamatukogus. Juba siis võtsin raamatu kätte, sest pealkiri oli huvitav ning raamatust said esimesed read loetud. Aga paraku ma esimese korraga seda endale koju lugeda ei võtnud. Võtsin selle endale koju raamatukogust lugeda siis, kui minu sõbranna tuttav soovitas, et ta oli käinud raamatupoes ja samuti seda lugenud ning isegi kuni tund aega. Seega mõtlesin, et ikka pean võtma endale lugemiseks.

Lugesin raamatu läbi kahe päevaga. Seegi vist ütleb nii mõndagi, eks? :)

Raamatu peategelaseks on Lexington Larrabee (lühidalt Lex) . Lex`i isa on ärimees. Ema suri autoõnnetuses. Peale Lex`i ema surma on Lex`i isa endasse tõmbunud. Ja koheselt, kui Lex teeb autoõnnetuse paneb tema isa teda tegema 52 erinevat tööd. Loomulikult esialgu on tüdruk selle vastu aga pärast ta õpib nendest töödest nii mõndagi (kui loed raamatu läbi, siis saad ka teada ;) ).

Esimeseks tööks sai ta koristamise. Nimelt kuna neiu on elanud rikkuses, siis ta ei oska isegi tolmuimejat tööle panna ja kasutab selleks Google`i abi. Iga tööga, mis ta oli ära teinud pidi ta tegema ka ettekande. Isa soovil.

Lex`i piinab teadmine, mis on isa kontoris ning loodab sealt midagi oma ema kohta teada saada. Nimelt, kui Lex on küsinud töötajate käest oma ema kohta kõik ütlevad, et ta oli armastav, hooliv ja emalik. Aga ta tahtis oma ema kohta rohkem teada ning mitte keegi, isegi mitte tema enda isa ei rääkinud talle temast. Seega Lex tegi otsuse, et ta läheb usaldusväärse isa töötaja juurde ning küsib temalt kontori võtit. Ja võtme ta ka lõpuks sai. Kui ta oli kontorisse sisse pääsenud, siis ta leidis seifi, kus olid tema ema pildid koos tema isaga. Ja ka artikkel õnnetusest. Tuli välja, et talle on valetatud ema surma kohta. Ema küll suri autoõnnetuses aga ta oli tol hetkel väga väga purjus.

Kui ta läks oma isa juurde, siis ta ütles, et ta teab et kõik on talle valetanud. Isa vastas selle peale, et ta tahtis teda vaid säästa. Lexingtoni isa peab end oma abikaasa surmas süüdi. Aga seda ta muidugi pole.


Rohkem ma edasi ei kirjuta. Mine võta raamatukogust  või osta raamatupoest raamat ning hakka lugema! :)                                                              


No comments