Lugemine- tüütu kohustus või midagi enamat.

Võttes kätte teose, mida me pole lugenud valdab meid teatud ootusärevus, eelarvamused ja tõekspidamised. Nii näiteks on ka inimsuhetega. Kohtudes esimest korda inimesega, keda me pole varem näinud, ei tea me, mis ta endast kujutab. Nagu igal inimesel on oma sünnilugu on ka raamatudel.

Vastavale inimtüübile sobivad teatud raamatud. Näiteks inimesele kellele meeldib loodus sobivad loodus-ja loomaraamatud, inimesele tehnikahuvilised sobivad tehnikaalased raamatud. Inimene peaks leidma raamatud, mida naudib. Seda põnevam oleks raamatut lugeda. On mitmeid võimalusi, kuidas enda vaba aega sisustada. Lugemine on ära ütlemata hariv ja tore ettevõtmine. Kahjuks on tänapäeval raamatud kaotamas oma populaarsust. Paljud noored ei loe enam. Neil on tekkinud teised huvid. Sellega kaasneb vähene sõnavara oskus. Üha rohkem huvi ja populaarsust on juba võitnud e-lugerid, seda kõige rohkem noorte seas.

Õpetajatele tekitavad peavalu just need noored, kes ei loe. Nad võtavad seda, kui tüütut kohustust. Tegelikult, mida rohkem me loeme, seda suurem on meie endi sõnavara. Õnneks leidub neid, kes hea meelega võtavad kätte raamatu ja tõsimeeli loevad. Õpetajad peaksid õpilsi rohkem innustama, seda rohkem nad püüdlevad paremuse poole.

Lugedes arendame mõttemaailma ja mõtlemisoskust.
Lugedes positiivset raamatut saame ise omale ka positiivse energia.
Noored peaksid hakkama oma sõna kasutusele rohkem tähelepanu pöörama. Seda suurem on meie sõnavara. Inimesed muuduvad paremaks, kui nad palju loevad.

Comments

Popular posts from this blog

POISS, KES HIILIB SISSE MU MAGAMISTOA AKNAST (KIRSTY MOSELEY)

Instagram- ilusate mälestuste jäävustamise koht või äri platvorm? Kumb?

SÕPRUSSUHTED/FRIENDSHIPS